Keresés English

Fiatalok munka és tanulás nélkül

Téma: Munka és jövedelem

Romániában a 15–29 évesek 19,2%-a nem dolgozik, és oktatásban vagy képzésben sem vesz részt, Hollandiában 5,3%-a.

2025-ben az EU-ban a 15–29 évesek 11,0%-a nem dolgozott, és oktatásban vagy képzésben sem vett részt. Ide számít mindenki, akinek nincs munkája, és a felmérést megelőző négy hétben oktatásban vagy képzésben sem vett részt.

Az EU célja, hogy 2030-ra 9%-ra csökkenjen azoknak a 15–29 éveseknek az aránya, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt.

Ezek a számok nem az Eurostattól származnak. Források: European Commission, The European Pillar of Social Rights Action Plan, COM(2021) 102 final, page 7 (letöltve: 2026. november 3.)

Az adatok időszaka:
2025.
Mire vonatkozik:
az egész évre.
Új adat:
évente.
Az adatkészlet frissítése:
2026. október 30.

Közzétéve 2026. november 3.

A rangsor

2025-ben a 15–29 évesek közül azok aránya, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt Hollandiában volt a legalacsonyabb, 5,3%, és Romániában a legmagasabb, 19,2%.

15–29 évesek közül azok aránya, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt, %

2025 · 15–29 évesek
05101520%
1. hely: Románia, 19,2 %
2. hely: Bulgária, 13,8 %
3. hely: Görögország, 13,6 %
4. hely: Olaszország, 13,3 %
5. hely: Franciaország, 12,9 %
6. hely: Litvánia, 12,4 %
7. hely: Spanyolország, 11,5 %
8. hely: Észtország, 11,2 %
8. hely: Finnország, 11,2 %
10. hely: Szlovákia, 11,1 %
11. hely: Lettország, 11,0 %
12. hely: Horvátország, 10,8 %
13. hely: Ciprus, 10,6 %
13. hely: Magyarország, 10,6 %
15. hely: Ausztria, 10,3 %
16. hely: Belgium, 9,8 %
17. hely: Németország, 9,5 %
18. hely: Lengyelország, 9,2 %
19. hely: Luxemburg, 9,0 %
20. hely: Dánia, 8,9 %
21. hely: Málta, 8,5 %
22. hely: Írország, 8,1 %
23. hely: Csehország, 8,0 %
23. hely: Portugália, 8,0 %
25. hely: Szlovénia, 7,6 %
26. hely: Svédország, 5,9 %
27. hely: Hollandia, 5,3 %
Olvasási útmutató: az oszlopok nulláról indulnak. Minden ország szerepel, amelyről van adat, a legmagasabbtól a legalacsonyabbig rangsorolva.Forrás: Eurostat, Fiatalok, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt (NEET-arány), NUTS 2 régiók szerint (edat_lfse_22).Grafikon: Civitascope (civitascope.eu) · CC BY 4.0 · Kép letöltése · Adatok letöltése ·

Nők és férfiak

A fiatal férfiaknál kisebb volt az országok közötti különbség. A legmagasabb itt is Romániában volt, 13,8%, a legalacsonyabb pedig Csehországban és Hollandiában, 4,5%. A két szélső érték között 9,3 százalékpont volt a különbség.

A fiatal nőknél sokkal nagyobb volt az országok közötti különbség. A legmagasabb itt is Romániában volt, 25,0%, a legalacsonyabb pedig Hollandiában, 6,0%. A különbség 19,0 százalékpont volt.

15–29 évesek közül azok aránya, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt: férfiak és nők, %

2025 · 15–29 évesek
FérfiakNőkNők − férfiakKülönbség
510152025%
1. hely: Románia, Férfiak: 13,8 %, Nők: 25,0 %, Nők − férfiak: +11,2
2. hely: Bulgária, Férfiak: 11,6 %, Nők: 16,2 %, Nők − férfiak: +4,6
3. hely: Olaszország, Férfiak: 11,8 %, Nők: 14,9 %, Nők − férfiak: +3,1
4. hely: Görögország, Férfiak: 13,2 %, Nők: 14,0 %, Nők − férfiak: +0,8
5. hely: Franciaország, Férfiak: 12,7 %, Nők: 13,2 %, Nők − férfiak: +0,5
6. hely: Magyarország, Férfiak: 8,4 %, Nők: 12,8 %, Nők − férfiak: +4,4
7. hely: Szlovákia, Férfiak: 9,5 %, Nők: 12,7 %, Nők − férfiak: +3,2
8. hely: Ciprus, Férfiak: 9,0 %, Nők: 12,3 %, Nők − férfiak: +3,3
8. hely: Litvánia, Nők: 12,3 %, Férfiak: 12,4 %, Nők − férfiak: −0,1
10. hely: Csehország, Férfiak: 4,5 %, Nők: 11,9 %, Nők − férfiak: +7,4
11. hely: Spanyolország, Férfiak: 11,4 %, Nők: 11,5 %, Nők − férfiak: +0,1
12. hely: Lettország, Férfiak: 10,8 %, Nők: 11,3 %, Nők − férfiak: +0,5
13. hely: Lengyelország, Férfiak: 7,3 %, Nők: 11,1 %, Nők − férfiak: +3,8
14. hely: Finnország, Nők: 10,9 %, Férfiak: 11,4 %, Nők − férfiak: −0,5
14. hely: Horvátország, Férfiak: 10,6 %, Nők: 10,9 %, Nők − férfiak: +0,3
16. hely: Németország, Férfiak: 8,5 %, Nők: 10,6 %, Nők − férfiak: +2,1
17. hely: Ausztria, Férfiak: 10,0 %, Nők: 10,5 %, Nők − férfiak: +0,5
18. hely: Málta, Férfiak: 6,9 %, Nők: 10,4 %, Nők − férfiak: +3,5
19. hely: Észtország, Nők: 10,3 %, Férfiak: 12,2 %, Nők − férfiak: −1,9
20. hely: Belgium, Nők: 9,6 %, Férfiak: 10,1 %, Nők − férfiak: −0,5
20. hely: Luxemburg, Férfiak: 8,4 %, Nők: 9,6 %, Nők − férfiak: +1,2
22. hely: Dánia, Férfiak: 8,3 %, Nők: 9,5 %, Nők − férfiak: +1,2
23. hely: Írország, Férfiak: 7,8 %, Nők: 8,5 %, Nők − férfiak: +0,7
24. hely: Szlovénia, Férfiak: 7,1 %, Nők: 8,1 %, Nők − férfiak: +1,0
25. hely: Portugália, Nők: 7,9 %, Férfiak: 8,1 %, Nők − férfiak: −0,2
26. hely: Svédország, Férfiak: 5,4 %, Nők: 6,6 %, Nők − férfiak: +1,2
27. hely: Hollandia, Férfiak: 4,5 %, Nők: 6,0 %, Nők − férfiak: +1,5
Olvasási útmutató: a kitöltött pont (nők) és a körvonalas pont (férfiak) mellett az értékük áll. A jobb oldali oszlop a különbség (nők − férfiak). Az országok sorrendje a kitöltött pont szerint.Forrás: Eurostat, Fiatalok, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt (NEET-arány), NUTS 2 régiók szerint (edat_lfse_22).Grafikon: Civitascope (civitascope.eu) · CC BY 4.0 · Kép letöltése · Adatok letöltése ·
MindenkiFérfiakNők
Legalacsonyabb5,3%Hollandia4,5%Csehország és Hollandia6,0%Hollandia
Legmagasabb19,2%Románia13,8%Románia25,0%Románia
Legmagasabb − legalacsonyabb13,9%-pont9,3%-pont19,0%-pont

Mindenki

Legalacsonyabb: 5,3% (Hollandia)Legmagasabb: 19,2% (Románia)Legmagasabb − legalacsonyabb: 13,9%-pont

Férfiak

Legalacsonyabb: 4,5% (Csehország és Hollandia)Legmagasabb: 13,8% (Románia)Legmagasabb − legalacsonyabb: 9,3%-pont

Nők

Legalacsonyabb: 6,0% (Hollandia)Legmagasabb: 25,0% (Románia)Legmagasabb − legalacsonyabb: 19,0%-pont

Magyarország régiói

2025-ben Magyarország régiói közül Észak-Magyarországon volt a legmagasabb a 15–29 évesek közül azok aránya, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt, 19,2%, Budapesten a legalacsonyabb, 3,8%. Az országos érték 10,6%, az uniós 11,0% volt.

15–29 évesek közül azok aránya, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt régiónként, %

2025 · Magyarország NUTS 2 régiói
Észak-Magyarország: 19,2%; Észak-Alföld: 15,3%; Dél-Dunántúl: 14,4%; Dél-Alföld: 10,7%; Közép-Dunántúl: 9,1%; Pest: 8,9%; Nyugat-Dunántúl: 6,0%; Budapest: 3,8%.
19,215,314,410,79,18,96,03,8
Észak-Magyarország19,2%Magyarország: 10,6% · EU: 11,0%
Észak-Alföld15,3%Magyarország: 10,6% · EU: 11,0%
Dél-Dunántúl14,4%Magyarország: 10,6% · EU: 11,0%
Dél-Alföld10,7%Magyarország: 10,6% · EU: 11,0%
Közép-Dunántúl9,1%Magyarország: 10,6% · EU: 11,0%
Pest8,9%Magyarország: 10,6% · EU: 11,0%
Nyugat-Dunántúl6,0%Magyarország: 10,6% · EU: 11,0%
Budapest3,8%Magyarország: 10,6% · EU: 11,0%
Olvasási útmutató: minél sötétebb a régió, annál magasabb az érték. Minden régióban ott az értéke. Egy régióra mutatva vagy koppintva megjelenik a neve, mellette az országos és az uniós érték.Forrás: Eurostat (edat_lfse_22), NUTS 2024, 2. szint. Határok: © EuroGeographics for the administrative boundaries.Grafikon: Civitascope (civitascope.eu) · CC BY 4.0 · Kép letöltése · Adatok letöltése ·

15–29 évesek közül azok aránya, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt, %

2025 · Magyarország régiói
05101520%
1. hely: Észak-Magyarország, 19,2 %
2. hely: Észak-Alföld, 15,3 %
3. hely: Dél-Dunántúl, 14,4 %
4. hely: Dél-Alföld, 10,7 %
5. hely: Közép-Dunántúl, 9,1 %
6. hely: Pest, 8,9 %
7. hely: Nyugat-Dunántúl, 6,0 %
8. hely: Budapest, 3,8 %
Magyarország, 10,6 %
EU, 11,0 %
Olvasási útmutató: az oszlopok nulláról indulnak. Minden régió szerepel, a legmagasabbtól a legalacsonyabbig rangsorolva. Alattuk a két vonal az országos és az uniós érték.Forrás: Eurostat (edat_lfse_22), NUTS 2024, 2. szint. Határok: © EuroGeographics for the administrative boundaries.Grafikon: Civitascope (civitascope.eu) · CC BY 4.0 · Kép letöltése · Adatok letöltése ·

Az adatokról

Azok aránya egy korcsoportban, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt (NEET). Munkájuk nincs, és a felmérést megelőző négy hétben formális vagy nem formális oktatásban, képzésben sem vettek részt.

Kik számítanak bele: 15–29 évesek.

Az Eurostat szavaival: “The indicator young people neither in employment nor in education and training, abbreviated as NEET, corresponds to the percentage of the population of a given age group and sex who is not employed and not involved in further education or training.” (forrás)

Az uniós munkaerő-felmérés (EU-LFS), a nemzeti statisztikai hivatalok mintavételes háztartásfelvétele.

Hogyan értelmezhetők ezek a számok

Eltérő meghatározások

2021 óta Spanyolország és Franciaország értékeit az Eurostat eltérő meghatározás szerintinek jelöli (d jelző). Mindkét ország még a 2020-ig érvényes szabályok szerint dönti el, hogy az ideiglenesen elbocsátottak foglalkoztatottnak számítanak-e. Ez Franciaország (2025) és Spanyolország (2025) értékeit érinti.

Források és adatok

Eurostat, Fiatalok, akik nem dolgoznak, és oktatásban vagy képzésben sem vesznek részt (NEET-arány), NUTS 2 régiók szerint (edat_lfse_22). Az adatok frissítése: 2026. október 30. Letöltés: 2026. november 3. Licenc: CC BY 4.0.

Eurostat-metaadatok · Eurostat-módszertan

A pontos Eurostat API-lekérdezés

https://ec.europa.eu/eurostat/api/dissemination/statistics/1.0/data/edat_lfse_22?format=JSON&lang=en&age=Y15-29&freq=A&geo=AT&geo=BE&geo=BG&geo=CY&geo=CZ&geo=DE&geo=DK&geo=EE&geo=EL&geo=ES&geo=EU27_2020&geo=FI&geo=FR&geo=HR&geo=HU&geo=IE&geo=IT&geo=LT&geo=LU&geo=LV&geo=MT&geo=NL&geo=PL&geo=PT&geo=RO&geo=SE&geo=SI&geo=SK&sex=T&training=NO_FE_NO_NFE&unit=PC&wstatus=NEMP

Hogyan számoltuk ki a történet minden számát

Kapcsolódó sztorik

Minden sztori ebben a témakörben: Munka és jövedelem